• Levé menu ico
  Zeptejte se prodavače
 • Levé menu ico
  Kontaktujte nás +420 608 742 111
 • Levé menu ico
  Doprava zdarma nad 10000,- Kč
 • Levé menu ico
  Největší výběr terasových profilů
 • Levé menu ico
  Cenový návrh zdarma
 • Levé menu ico
  odborná montáž

Dotazy

1) Čím se při výběru terasy řídit?

Nejdůležitější pro výběr terasy je složení WPC směsi. Kvalitní kompozitní materiál spojuje nejlepší vlastnosti dřeva a plastu. Je neuvěřitelně trvanlivý a odolný vůči rozmarům počasí.

Prkna se skládají ze směsi dřeva, plastu a adheziv. Poměr těchto surovin bývá cca 60% dřeva, 30% plast a 10% je vyhrazeno silikonu, UV stabilizátorům, barvivu a adhezivům. Tento poměr je u různých směsí jiný a dává výslednému produktu typické vlastnosti. Při větším poměru dřeva lze dosáhnout více „dřevěného“ přírodního vzhledu, při větším poměru PVC dosáhneme zase větší životnosti a odolnosti.

Pozor je třeba si dát na plast, který byl do WPC směsi přidán. Například levnější polypropylen se působením mrazu stává křehčím, HDPE nebo PVC je pro výrobu dřevoplastu naopak nejkvalitnější, i když nákladnější, možnou variantou.

 

2) Vypadají terasy z WPC na pohled jako dřevo nebo jako plast?

Terasy z kvalitního WPC materiálu působí na pohled i na dotek jako dřevo. Záleží však na poměru dřeva a plastu, který byl při výrobě směsi použit.

 

3) Jak se o terasu starat?

Terasy z kompozitního WPC materiálu jsou prakticky bezúdržbové. Rozdíl od klasických dřevěných prken je není třeba nijak povrchově ošetřovat, lakovat či mořit, a přesto vydrží dlouhé roky v nezměněné podobě. Stačí je jednou dvakrát ročně očistit proudem vody, příp. jemným saponátem. Pokyny pro údržbu jednotlivých typů prken naleznete vždy přímo v profilu dané značky.

 

4) Jaké jsou výhody terasových prken z WPC oproti těm dřevěným?

·         Bezúdržbovost – žádné lakování ani moření

·         Odolnost vůči vodě, UV záření, změnám teplot

·         Odolnost vůči parazitům a houbám

·         Stálobarevnost – WPC prkna nešednou

·         Bezpečnost – WPC materiál se neštěpí, není možné si zadřít třísku

·         Delší životnost

 

5) Je nutné chránit WPC terasy před sněhem a mrazem?

Terasy z kvalitního WPC materiálu není potřeba chránit proti žádným vlivům počasí. Prkna z kompozitního materiálu bývají s oblibou používána v extrémních podmínkách – jako terasy hotelů v tropech, kde jsou z jedné strany omývána mořskou a z druhé strany chlorovanou vodou, i jako terasy horských chat v lyžařských střediscích Alp, kde jsou kromě mrazu a sněhu vystaveny také nárazům lyžáků.

 

6) Lze si na terase z WPC zadřít třísku?

V žádném případě. Terasy z kvalitních kompozitních materiálů v naší nabídce se neštěpí a tudíž není možné si na nich zadřít třísku. Povrch prken je navíc ošetřen tak, aby byl protiskluzový a tedy naprosto bezpečný i v okolí bazénů.

 

7) Jsou lepší dutá nebo plná prkna?

V případě, že nejste limitováni váhou terasy, doporučujeme prkna plná. Obecně platí čím více materiálu, tím větší odolnost. Pokud jste zatížením konstrukce omezeni, pak jsou ideální volbou dutá prkna, kterou jsou zároveň ekonomičtější variantou.

 

8) Lze zakoupit jen samotná prkna bez nosičů a klipů, bez montáže?

 

V naší nabídce si můžete zakoupit pouze prkna, bez příslušenství, bez montáže. Montážní návod pro konkrétní typ prken naleznete zde. Je však třeba mít na paměti, že záruka zůstává pouze při přesném dodržení montážního návodu.

 

9) Je montáž WPC terasy náročná?

Samotná montáž terasy není složitá. Je však nutné dodržet instalační návod. Každá značka terasových prken disponuje vlastním montážním návodem, který naleznete v profilu každého jednotlivého produktu zvlášť, v textu i v záložce „Dokumentace“. Zároveň si daný návod můžete stáhnout zde.

 

10) Na jakém podkladu má stát terasa?

Příprava podkladu pro WPC terasy je velmi důležitá, každý výrobce nebo dodavatel by měl doporučit vhodnou skladbu podkladu pod terasu a montážní návod pro svůj systém. Jakožto ideální podklad bychom určitě doporučili betonový základ s mírným spádem 3 – 5 mm, aby mohla voda dokonale stékat z povrchu. V případě řádné přípravy podlaží je již montáž terasového systému jednoduchá a rychlá.

 

11) Je nutné zakoupit na montáž terasy z WPC speciální nářadí?

Pro montáž použijte stejné nářadí jako při práci se dřevem (pila, vrtačka, hoblík atd.).

 

12) Je možné objednat si zároveň s terasovými prkny i montáž?

Samozřejmě. Pro objednávku montáže nás prosím kontaktujte a rozpočet na montáž vám na požádání rádi vypracujeme zdarma.

© 2015 terasy-zlin.cz Tvorba www stránek Machin.cz